• Vzdělání je konkurenční přednost zaměstnanců i podniku.
  Lumír Al-Dabagh, generální ředitel, BENEŠ a LÁT a.s.
 • Kvalitních, technicky vzdělaných absolventů je prostě nedostatek.
  Jan Březina, místopředseda představenstva, VOKD, a.s.
 • Stát nepodporuje vzdělání pro praxi.
  Michal Janouškovec, ředitel TESLA Jihlava, s.r.o.
 • Odborníka pro praxi musí vychovat především samotná praxe.
  Jindřich Zítek, generální ředitel VSP DATA a.s.
 • Úroveň technického školství je ohrožením naší konkurenceschopnosti.
  Jan Rýdl, předseda představenstva TOS VARNSDORF a.s.
 • Kvalita absolventů je nevyrovnaná.
  Jaroslav Klíma, předseda představenstva TESCAN, a.s.
 • Hejného matematika chce být pro školáky i na tabletech

  Tvůrci prezentují hru Matemág. Pomůžete jim?

   

  » Více v článku

 • P1240071-422-238

  Zaměstnavatelé mohou opět žádat o příspěvek na podporu vzdělávání zaměstnanců

   

  » Více v článku

 • 2016-01-img2094-deti-a-technika-422-238-2202

  Školy nerozvíjejí zájem dětí o techniku, míní rodiče

  Rodiče školních dětí očekávají, že se průmyslu bude dařit lépe, nemají však o něm dostatek informací, které by potomkům předávali.

   

  » Více v článku

 • videopruvodce_sm

  Videoprůvodce obory

  Informačním systém videoprůvodců vám usnadní hledání vaší vzdělávací a profesní dráhy.

   

  » Dle oborů

  » Dle pracoviště

  » Dle pracovní činnosti

 • 2016-02-ministryne-valachova-02-422-238

  Kateřina Valachová: Ve školství se podařilo nastartovat změny

  Ministryně Kateřina Valachová hodnotí výsledky Roku průmyslu a naznačuje další možnosti zkvalitnění technického školství.

   

  » Více v článku

 • 2015-01-spektrum-svarec-422-238

  Firmy narážejí na nedostatek kvalitních absolventů

  Firmy mají nedostatek pracovníků v profesích. Situace se podle nich v budoucnu nezlepší.

   

  » Více v článku

 • Reportáž z konference Elixír do škol

  Krátký sestřih z třídenní konference Elixír do škol, která se konala v Hradci Králové. Více se o celém projektu dozvíte v samostatném článku.

Almanach

Almanach technického vzdělávání je elektronickou publikací prezentující nabídku středních škol poskytujících vzdělání v technických oborech. Informačně přehledová část s možnostmi vyhledávání dle skupin oborů, jednotlivých oborů či místa působení školy v konkrétním kraji/okrese je doplněna...

Almanach technického vzdělávání je elektronickou publikací prezentující nabídku středních škol poskytujících vzdělání v technických oborech. Informačně přehledová část s možnostmi vyhledávání dle skupin oborů, jednotlivých oborů či místa působení školy v konkrétním kraji/okrese je doplněna profilovými medailonky vybraných škol a rovněž příklady dobré praxe ve spolupráci škol a firem.

Almanach je určen zejména rodičům žáků druhého stupně základních škol pro lepší orientaci v nabídce technických oborů středních škol v České republice. Současně by měl sloužit jako pomůcka pro výchovné a kariérové poradce pro zkvalitnění jejich poradenské činnosti směrem k rodičům i žákům.

Almanach technického vzdělávání byl připraven jako součást aktivit Roku průmyslu a technického vzdělávání, který pro rok 2015 vyhlásil Svaz průmyslu a dopravy ČR.

Almanach technického vzdělávání je zpracován formou interaktivního materiálu, jenž je přístupný v režimu online i offline (bez nutnosti stálého připojení k internetu) a uživatelé si sami mohou vybrat, jakým způsobem budou s materiálem pracovat (PC / tablet) i v jakém operačním systému (WIN / OS X, Android / iOS).

V případě přístupu z počítačů v režimu online je Almanach zpřístupněn přímo na této stránce ve vnořeném plovoucím rámu (iframe) níže. Mimo to je Almanach přístupný i přes web elektronické knihovny Českého vysokého učení technického v Praze, případně přes samotné webové stránky Almanachu technického vzdělávání. Pokud chcete s Almanachem na počítači pracovat v režimu offline, postačuje v elektronické knihovně Českého vysokého učení technického v Praze při výběru u materiálu zvolit místo ke čtení variantu ke stažení (soubor zip) a následně soubor rozbalit ve složce a materiál otevřít webovým prohlížečem.

V případě mobilních zařízení, která umožňují pracovat s materiálem v režimu offline, si uživatel nejprve musí nainstalovat aplikaci eČVUT (pro zařízení Apple iOS na iTunes, pro Android by aplikace měla být přístupná s koncem roku 2015) a následně si stáhnout v kategorii ePOLY-TECH materiál Almanach technického vzdělávání.

Zobrazit celý článek

Vyhlašovatel:
Generální partner:
Záštity:

ROK PRŮMYSLU A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ 2015

Celonárodní kampaň, do níž jsou zapojeny stovky participujících subjektů a kterou zastřešuje a koordinuje Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR).

Cíle:

Pro podrobné informace budete přesměrování na webové stránky Roku průmyslu a technického vzdělávání www.rokprumyslu.eu