• Vzdělání je konkurenční přednost zaměstnanců i podniku.
  Lumír Al-Dabagh, generální ředitel, BENEŠ a LÁT a.s.
 • Kvalitních, technicky vzdělaných absolventů je prostě nedostatek.
  Jan Březina, místopředseda představenstva, VOKD, a.s.
 • Stát nepodporuje vzdělání pro praxi.
  Michal Janouškovec, ředitel TESLA Jihlava, s.r.o.
 • Odborníka pro praxi musí vychovat především samotná praxe.
  Jindřich Zítek, generální ředitel VSP DATA a.s.
 • Úroveň technického školství je ohrožením naší konkurenceschopnosti.
  Jan Rýdl, předseda představenstva TOS VARNSDORF a.s.
 • Kvalita absolventů je nevyrovnaná.
  Jaroslav Klíma, předseda představenstva TESCAN, a.s.

Spolupráce VOŠ, SPŠ a JŠ s právem státní jazykové zkoušky, Kutná Hora a Foxconn CZ při realizaci vzdělávacího programu firmy

AREA Kutná HoraŠkola: Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Kutná Hora, Masarykova 197, 284 11 Kutná Hora

Firma: FOXCONN CZ s. r. o.,U Zámečku 27, 532 01 Pardubice – Pardubičky

Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Kutná Hora, Masarykova 197 je školou s dlouholetou tradicí a špičkovým vybavením poskytující kvalitní vzdělávání v oborech vzdělání Elektrotechnika a Informační technologie. Počátky školy sahají do roku 1870, kdy Řemeslnická beseda, která sdružovala řemesla a živnosti různých oborů, zřídila Průmyslovou školu pokračovací. O 15 let později převzalo správu školy město Kutná Hora a od té doby až do současnosti prošla škola pestrým vývojem.

Koho z mladých lidí by nebavily počítače, internet, televize, mobilní telefonování a další technické vymoženosti dnešní doby? Škola láká absolventy základních škol k dalšímu studiu tím, že cílí na zájem právě o tyto oblasti běžného života, v nichž se její žáci mohou v budoucnu úspěšně uplatnit. Ke kvalitnímu vzdělávání nejen ve sféře informačních technologií velkou měrou přispívá spolupráce školy s pardubickou firmou FOXCONN CZ s. r. o., regionální výrobní centrálou skupiny Foxconn v Evropě.

Foxconn je registrovaná obchodní značka společnosti Hon Hai Precision Industry Co., Ltd., která poskytuje kompletní řešení v oblasti IT a produkuje spotřební elektroniku až po výrobu součástek pro komunikační a elektronická zařízení. Výrobní prostory firmy v Pardubicích a v Kutné Hoře si mají možnost prohlédnout žáci VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora v rámci exkurzí, které se konají dle individuální dohody pro skupiny minimálně 15 osob.

Exkurze jsou součástí speciálního vzdělávacího programu, který pro žáky a učitele školy připravila firma FOXCONN CZ s cílem předat jim praktické zkušenosti a znalosti odborníků z praxe. Program obsahuje 6 odborných panelů s různým zaměřením a žáci a učitelé se jich účastní průběžně během celého školního roku.

Panel 1 – PRAKTICKÉ CVIČENÍ  HW – je zaměřen na žáky. Jeho náplní je přednáška o testování serverů ve škole a praktická ukázka výroby serverů ve firmě FOXCONN CZ s. r. o. Panel 2 - PROBLEMATIKA MĚŘENÍ ZDROJŮ – je zaměřen na učitele a jeho náplní je přednáška na téma „problematika měření zdrojů s cílem vysvětlení elektrického napájení a diagnostiky elektrických zdrojů“. Panel 3 - TRAINING CENTER PRO UČITELE – školí pedagogy v montáži serverů v trainingovém centru spolu s operátory. Panel 4 - VZDĚLÁVACÍ BLOK PRO UČITELE IT – je, jak už jeho název napovídá, zaměřen speciálně na učitele IT, ale účastnit se ho mohou i vybraní žáci.

Jeho náplní je sledování procesu výroby serverů s výkladem přímo na produkčních linkách. Panel 5 - EKONOMIKA , ŘÍZENÍ KVALITY A HR – obsahuje soubor přednášek pro žáky na témata: Ekonomika, Řízení kvality a HR. Poslední, šestý panel  – EXKURZE – byl již zmíněn.  Týká se žáků a jeho náplní jsou krátké představení společnosti FOXCONN CZ s. r. o., prohlídka výrobních linek a prohlídka tzv. serverovny.

 

 

Vyhlašovatel:
Generální partner:
Záštity:

ROK PRŮMYSLU A TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ 2015

Celonárodní kampaň, do níž jsou zapojeny stovky participujících subjektů a kterou zastřešuje a koordinuje Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR).

Cíle:

Pro podrobné informace budete přesměrování na webové stránky Roku průmyslu a technického vzdělávání www.rokprumyslu.eu